Tennis från Franska öppna, Dart VM och match med Sverige ikväll, Bordtennis-VM, E-Sport och mycket annat kan du streama och spela på idag 2/6.

Klart du ska titta på när Mattias Karlsson möter Chun Ting Wong från Hong Kong i Bordtennis-VM med matchstart kl. 19:30. Två timmar senare kl. 21:30 kan du se Sveriges Magnus Caris i par med Daniel Larsson möta Ryssarna i Dart-VM. Intressant blir också att se hur det går för Rafael Nadal och Novak Djokovic i deras respektive tennismatcher idag

Spela och Streama live på bet365!

Streama matcherna live hos bet365 samtidigt som du spelar live odds! Registrera dig som kund hos bet365 gratis och ta din välkomstbonus som du blir erbjuden. Ha bara lite pengar på spelkontot för att ha tillgång till alla live stream sport evenemangen.

bet365 erbjudande100 % BonusFå 1000 kr!Hämta Bonus

Sport Live Stream 2/6

Det du ser här är endast ett urval av all live stream sport som direktsänds på bet365. Vi på Svenskt Spel har fetmarkerat de matcher vi själva anser vara mest intressanta att titta på via bet365 live streaming. Fullständigt live streaming schema hittar du här på bet365.

E-Sport: Asia Minor – PGL Major Krakow 2017

04:00 TyLoo – 7642
05:30 Immunity – TheMongolz

Dart: World Cup (landslag – dubbel)

Dart-VM sponsras av Betway och du kan gå in på PDC (Professional Darts Corporation) för att läsa mer om mästerskapet.

20:00  USA – Italien: Young D. (Usa)/Butler L. (Usa) – Petri D. (Ita)/Rollo G. (Ita)
20:30 Ungern – Kanada: Vegso J. (Hun)/Mester Z. (Hun) – Norman J. (Can)/Part J. (Can)
21:00 Österrike – Kina: Suljovic M. (Aut)/Rodriguez R. J. (Aut) – Li W. (Chn)/Liu Y. (Chn)
21:30 Sydafrika – Sverige: Petersen D. (Rsa)/Oliver D. (Rsa) – Caris M. (Swe)/Larsson D. (Swe)
22:00 Brasilien – Schweiz: Portela D. (Bra)/Sattin A. (Bra) – Rey P. (Sui)/Ruckstuhl P. (Sui)
22:30 Nordirland – Tyskland: Gurney D. (Nir)/Dolan B. (Nir) – Hopp M. (Ger)/Schindler M. (Ger)
23:00 England – Gibraltar: Lewis A. (Eng)/Chisnall D. (Eng) – Parody D. (Gib)/Duo D. (Gib)
23:30 Holland – Tjeckien: van Gerwen M. (Ned)/van Barneveld R. (Ned) – Humpula F. (Cze)/Sedlacek K. (Cze)

Beachvolleyboll: World Tour 3 – Damer: (Moskva, Ryssland)

08:00 Rehackova K./Dostalova M. – Lehtonen R./Lahti T.
08:00 Silva R. C. B./Silva Ramos A. – Meppelink M./van Gestel S.
08:00 Ukolova E./Barsuk A. – Sinnema J./Stubbe J.
08:50 Motrich O./Kholomina S. – Davidova V./Shchypkova I.
08:50 Nummerdor-Flier M./Van Iersel M. – Birlova E./Makroguzova N.
08:50 Schwaiger S./Schutzenhofer K. – Sweat B./Ross S.

Beachvolleyboll: World Tour 3 – Herrar: (Moskva, Ryssland)

09:40 Likholetov A./Leshukov I. – Ranghieri A./Carambula A.
09:40 Perusic O./Schweiner D. – Plavins M./Regza H.
09:40 Sivolap M./Velichko I. – Gonzalez S./Diaz Gomez N. N.
10:30 Allen W./Slick S. – Santos Pereira J./Younousse Ch.
10:30 Kavalenka A./Dziadkou A. – Koekelkoren D./van Walle T.
10:30 Krasilnikov V./Liamin N. – Losiak B./Kantor P.

Bordtennis World Championships Damer

10:00 Kim Song I. (Prk) – Liu S. (Chn)
10:00 Mu Z. (Chn) – Kato M. (Jpn)
10:00 Samara E. (Rou) – Ishikawa K. (Jpn)
10:00 Zhu Y. (Chn) – Ito M. (Jpn)
11:15 Ding N. (Chn) – Li J. (Ned)
11:15 Dodean D. (Rou) – Chen M. (Chn)
11:15 Hirano M. (Jpn) – Xiao M. (Esp)
11:15 Silbereisen K. (Ger) – Feng T. (Sin)

Bordtennis World Championships Herrar

14:30 Calderano H. (Bra) – Xu X. (Chn)
14:30 Harimoto T. (Jpn) – Liao Ch.-T. (Tpe)
14:30 Jang W. (Kor) – Boll T. (Ger)
14:30 Lakatos T. (Hun) – Pistej L. (Svk)
18:30 Groth J. (Den) – Niwa K. (Jpn)
18:30 Ma L. (Chn) – Ionescu O. (Rou)
18:30 Muramatsu Y. (Jpn) – Chuang Ch-Y. (Tpe)
18:30 Zhang J. (Chn) – Lee S. (Kor)
19:30 Gionis P. (Gre) – Samsonov V. (Blr)
19:30 Jeong S. (Kor) – Fegerl S. (Aut)
19:30 Karlsson M. (Swe) – Wong Ch. (Hkg)
19:30 Ovtcharov D. (Ger) – Szocs H. (Rou)
20:30 Freitas M. (Por) – Flore T. (Fra)
20:30 Lin G. (Chn) – Achanta Sharath K. (Ind)
20:30 Ng P. N. (Hkg) – Filus R. (Ger)
20:30 Shibaev A. (Rus) – Fan Z. (Chn)

Tennis: French Open Herrar (ATP)

11:00 Carreno-Busta P. (Esp) – Dimitrov G. (Bul)
11:00 Vesely J. (Cze) – Bautista-Agut R. (Esp)
11:00 Zeballos H. (Arg) – Goffin D. (Bel)
12:30 Basilashvili N. (Geo) – Nadal R. (Esp)
12:30 Raonic M. (Can) – Garcia-Lopez G. (Esp)
13:00 Thiem D. (Aut) – Johnson S. (Usa)
14:30 Pouille L. (Fra) – Ramos A. (Esp)
14:30 Schwartzman D. (Arg) – Djokovic N. (Srb)

Tennis: French Open Damer (WTA)

11:00 Muguruza B. G. (Esp) – Putintseva Y. (Kaz)
11:00 Tsurenko L. (Ukr) – Ostapenko J. (Lat)
13:00 Rogers S. (Usa) – Mladenovic K. (Fra)
13:00 Stosur S. (Aus) – Mattek-Sands B. (Usa)
15:00 Zhang S. (Chn) – Kuznetsova S. (Rus)
16:30 Bacsinszky T. (Sui) – Jabeur O. (Tun)
16:30 Williams V. (Usa) – Mertens E. (Bel)
16:30 Wozniacki C. (Den) – Bellis C. (Usa)

 

Gillar du det du läser? Dela!